Kurumsal > Hakkımızda

30 yılı aşkın süredir inşaat sektöründe çimento, hazır beton, gazbeton yapı malzemeleri sanayi kollarında, madencilik ve müteahhitlik hizmetleri alanında derin bir tecrübeye sahip olan kurucumuz M.Tansu TUĞLU gazbeton sektöründe yatırım kararı almıştır.

Grup şirketlerimizden STT YATIRIM YAPI SAN. ve TİC. A.Ş. tarafından 2022 yılı içinde eski AKG Gazbeton İşletmeleri firmasına ait 96 dönüm arazi üzerine kurulu 22.000 m2 kapalı alana sahip Çorlu Gazbeton Fabrikası ve 110 dönüm arazi üzerine kurulu 24.000 m2 kapalı alana sahip Kırıkkale Gazbeton Fabrikası satın alınarak inşaat sektöründe faaliyete geçirilmiştir. Şirketimiz STT TÜRK GAZBETON marka tescilini elde ederek üretime başlamıştır.

Firmamız 630.000 m3/yıl ile Avrupa’nın en büyük üretim hacmine sahip Çorlu Fabrikası ve 570.000 m3/yıl üretim hacmine sahip Kırıkkale Fabrikası ile toplam 1.200.000 m3/yıl kapasiteye sahip olarak sektörde önemli bir yer edinmiştir.

Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan STT TÜRK GAZBETON, blok ürünler, donatılı ürünler ve yalıtım plağı olmak üzere üç ana ürün çatısı altında üretim yapmaktadır. Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, hafif asmolen bloklar, U bloklar ve yalıtım plakları üreten STT TÜRK GAZBETON, donatılı ürün grubu olarak ise; duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretmektedir. Gazbeton, ürün olarak hiç yanmaz A1 sınıfı üründür ve yüksek ısı yalıtım özelliğine sahiptir.